בית ספר "הבית של תמר" ראש העין
בית ספר "הבית של תמר"

"כל מה שילד צריך הוא מבוגר אחד שיאמין בו." (הרב שלמה קרליבך)

מנהלת בית הספר: סבטה קוזל

מס' תלמידים: 93 (ביה"ס צומח – ז'-יא', בשנה הבאה יב')

כתובת: בזק 6, ראש העין

טלפון: 03-6573945

הבטחה החינוכית שלנו:

בית הספר "הבית של תמר". בית הספר לחינוך מיוחד, הוא בית ספר על יסודי, שש שנתי (מכיתה ז' עד יב'). בית הספר אינטימי עם אווירה משפחתית וחמה. מטרתו המרכזית של בית הספר היא לאפשר לתלמידים/ות לממש את החוזקות שלהם  ולהביא את עצמם לידי ביטוי ומימוש. אנו מאפשרים לתלמידים/ות חווית הצלחה לימודית על ידי התאמת תוכניות הלימוד לתלמידים בעלי לקויות למידה, ועל ידי יצירת אקלים מיטבי המותאם לצרכים שלהם/ן. באמצעות כך מחזקים את הדימוי העצמי והלימודי של כל אחד ואחת.

ייעוד בית הספר:

  • לצמצם פער בין הפוטנציאל לתפקוד הלימודי.
  • להגביר את המסוגלות והתפקוד העצמאי בתחומים אקדמיים.
  • להגביר את יכולתו של התלמיד/ה לסנגור עצמי ודרישת הזכויות שיאפשרו לו/לה לצמצם את הפערים ולתפקד באופן נורמטיבי בהתאם ליכולותיו האמתיות.
  • יצירת אקלים ותנאים מותאמים לתלמידים/ות עם לקות למידה ובעיות קשב וריכוז ושימוש בדרכי הוראה דיפרנציאליות.
  • לחזק את הביטחון העצמי ואת הדימוי העצמי האקדמי והחברתי.
  • לשקם את המוטיבציה ללמידה.
  • למנוע נשירה.
  • לאפשר רכישת תעודת בגרות כמפתח ראשון לחיים בוגרים.

עשייה ייחודית:

אנו מאמינים כי למידה מקדמת ומחזקת מתרחשת כאשר מצליחים לראות כל ילד וילדה. אנו מלמדים בכיתות קטנות, המאפשרות זיהוי ואיתור צרכים אישיים, תמיכה ועזרה לכל אחד ואחת על פי צרכיו/יה. לרוב, בכיתות, בנוסף למורה המלמד נוכחת סייעת המחזקת באופן אישי ומותאם את התלמידים.

אנו מאמינים כי התאמת חליפה אישית לכל תלמיד תוביל לחיזוק הדימוי העצמי ולהצלחה בלימודים. לרבות, התאמת חומרי הלימוד לצרכים הייחודיים. יחד עם זאת אנו מכוונים ומתמקדים בתכנית הלימודים לבגרות.

אנו מאמינים כי דאגה לרווחה רגשית של התלמיד והתבוננות מעמיקה על כל התמודדויותיו, בביה"ס, בבית ובחברה, תאפשר פניות ללמידה וצמיחה האישית, לפיכך תלמידי בית הספר מקבלים טיפול רגשי פרטני או קבוצתי על ידי מטפלים מוסמכים בהבעה ויצירה.

אנו מאמינים כי כל מי שתורם לסביבה בה הוא חי, מפיק ממנה יותר עבור עצמו. ככל שבן אדם יהיה מעורב יותר כך יהיה בעל תחושת שייכות חזקה יותר. לכן בבית הספר ניתן דגש על תחום מעורבות חברתית ערכית. אנו מעודדים תלמידים לקחת חלק בפרויקטים בית ספריים ובתרומה לקהילה. לדוגמא: מועצת תלמידים, פרויקט מעורבות חברתית, עיצוב בית הספר, אריזת סלי מזון לקראת חגים ועוד'.

אנו מאמינים בפיתוח יצירתיות והרחבת ידע כללי בתחומי דעת רלוונטיים לגיל ההתבגרות. לכן בבית הספר מתקיימות סדנאות בנושאים חינוכיים מגוונים רבים, כגון, הכנה לצה"ל, מיניות, אומנות ועוד.

כחלק מתהליכי העצמה אנו מפעילים תכניות ייחודיות המותאמות לצרכים של התלמידים/ות:

קבוצת פרחי משצ"ים בחט"ב - המש”צים (מובילי של”ח צעירים) הם תלמידים אשר בוחרים להצטרף לצוות של”ח, עוברים תהליך הכשרה מתמשך ורואים בהתנדבות הגשמה משמעותית לשירות ותרומה לחברה ולמדינת ישראל. המש”צים במסגרת ‘צוות של”ח’ יובילו את מכלול התהליכים החינוכיים-ערכיים להכרת הארץ ולאהבת מולדת. התנסות המש”צים בתפקידי מנהיגות והובלה תוצב במוקד תהליך התפתחותם לטיפוח: אחריות, עצמאות, מסירות, מעורבות, מחויבות ערכית ותרומה אישית אשר יקנו משמעות וערך לעשייתם.

פרויקט צהלה בחט"ע – מטרות התכנית הן: חינוך לערכים, ציונות, מורשת ואהבת הארץ. טיפוח סובלנות ומעורבות חברתית. הנחלת ערכי ההתנדבות והנתינה לזולת ולחברה כדרך חיים. חינוך לאזרחות טובה ותרומה למדינה. עידוד בני הנוער למיצוי יכולות אישיות, לדוגמה ספורט, אומנות, ועוד. טיפוח לקיחת אחריות, יזמות ומנהיגות.

חינוך פיננסי – תכנית שמטרתה לתת לתלמידים כלים להתנהלות פיננסית נכונה, להכיר להם את המשמעויות המרכזיות הנדרשות לעצמאות פיננסית ולהכשיר אותם להשתלבות בחיים המודרניים בחברה כאזרחים וכצרכנים נבונים. במסגרת התכנית התלמידים יכירו את המציאות הכלכלית בה אנו חיים לרבות העלאת ופיתוח המודעות לשימוש בכסף על היבטיו השונים בהתייחס לתכנון תקציבי, הוצאות וצריכה, חיסכון ועוד.

מורים על ארבע - תכנית שמטרתה יצירת אמפתיה ויכולת הכלה, מתן כלים לפתרון סכסוכים, למידה על תקשורת נכונה עם כלבים בפרט ובע"ח בכלל, התמודדות עם פחדים, ארגז כלים להתנהגות נכונה עם בעלי חיים, הגברת מודעות ופיתוח אחריות לסביבה בה אני חי.

מיומנויות חברתיות - הפעילות מאפשרת לילדים 'להתאמן' שוב ושוב בתוך סביבה בטוחה ומוגנת, לחוות הצלחות, ולשפר יכולות ומיומנויות חברתיות. התכנית נותנת לתלמידים כלים למצוא את הדרך להצלחה חברתית, לחזק כישורים חברתיים, ולהעלות את תחושת הערך העצמי.


x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

הסדרי נגישות

בבניין המשרדים קיימים הסדרי נגישות לבעלי מוגבלויות: בבניין בו פועלת החברה, ישנם שירותים נגישים המיועדים למבקרים עם מוגבלויות בכל קומה. כמו כן, קיימות חניות מיוחדות לנכים המגיעים למשרד ברכב ובעלי תו נכה, והן מסומנות בהתאם בחניונים הסמוכים. בנוסף, ניתן להשתמש במעליות הנגישות בבניין, והכניסות למבקרים עם מוגבלויות רחבות ומותאמות. כדי להבטיח נגישות מיטבית, נעשה שימוש בשיפוע בכניסה לבניין, המיועד לבעלי מוגבלויות וכיסאות גלגלים. כמו כן, ניתן להיכנס לבניין ולמשרדים עם חיית שירות.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים. רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.